VELUX, gün ışığı ve havalandırma konularındaki 65 yıllık tecrübe ve birikiminlerini siz profesyonellerle her türlü platformda paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktadır.

Bu bölümde ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı uluslararası web sitelerimize ait linkleri bulabilirsiniz.

 

Model Home 2020

VELUX yeni bir Avrupa projesi üzerinde çalışmakta olup, proje kapsamında önümüzdeki iki yıl içinde altı demo ev inşaası gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Amaç, bugünün ürünlerini kullarak, 2020 AB yasalarıyla uyumlu, geleceğin demo evlerini oluşturmaktır. “Model Home 2020” adını taşıyan bu proje ile VELUX, 2020 yılında yüksek düzeyde enerji verimliliği ve nötr CO2’ye sahip, gün ışığı ve doğal hava ile en iyi iç mekan iklimi sağlayan sağlıklı evlerde yaşayıp, ofislerde çalışacağımızı ön görmektedir.

Detaylar için tıklayın

Demo Evler: Atika & Soltag

VELUX, yaşam konforundan ödün vermeyen, gün ışığı ve temiz hava ile sağlıklı iç mekan iklimi sunan, aynı zamanda da öncü mimariyi destekleyen yeni jenerasyon yapıların üretimine katkıda bulunarak enerji verimliliği konusunda gündem oluşturmak hedefindedir. VELUX bu yaklaşımlarını yansıtmak adına iki farklı demo ev projesini hayata geçirmiştir. Kuzey Avrupa ülkelerine uygun tasarımıyla SOLTAG ve Akdeniz ülkeleri için geliştirilmiş konsept ev ATIKA.

Detaylar için tıklayın

Mimarlık Öğrencileri Forumu

Bu web sitesi, tüm dünyadaki mimarlık öğrencileri için bir forum oluşturarak, ihtiyaç duyulabilecek tüm teknik detaylara erişi sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Sitenin en önemli özelliği, öğrencilere ait çalışmaların yayınlanıp paylaşıma açılabilmesidir.

Detaylar için tıklayın

Mimarlık Öğrencileri için Uluslararası VELUX Ödülü (International VELUX Award - IVA)

VELUX tarafindan iki yılda bir, mimarlık öğrencilerine yönelik düzenlenen Uluslararası VELUX Ödülü, ışığın ve enerjinin özel ve her daim geçerli kaynağının daha derinden anlaşılmasını sağlamak amacıyla, mimarlık öğrencilerini, gün ışığını en geniş anlamıyla araştırmaya teşvik etmeyi ve zihinleri bu yönde zorlamayı amaçlamaktadır.

Detaylar için tıklayın

Gün Işığı Forumu

VELUX bu web sitesi ile, yapılardaki gün ışığı kalitesini arttırmak ve projelere gün ışığı ile değer katmak adına “ortak bir lisan” oluşturarak, teorik ve pratik tartışmalara imkan veren geniş bir platform yaratmayı hedeflemektedir.

Detaylar için tıklayın

VELUX 5 Oceans Yarışları

VELUX, dünyanın en eski, en zorlu ve en saygın bireysel yat yarışlarından olan 5 OCEANS (5 Okyanus) Yarışması’nın ana sponsorudur.

Detaylar için tıklayın

Daylight & Architecture Dergisi

VELUX'un gün ışığı ve mimari üzerine yılda üç kez yayımladığı ve ücretsiz dağıtımını gerçekleştirdiği Daylight & Architecture dergisi ile yaratıcı fikirlerden ilham alabilirsniz.

Detaylar için tıklayın